• ۴۰ هزار میلیارد تومان به بخش صنعت تزریق می‌شود۱۳۹۷/۱۲/۱۲

  فرشاد مقیمی افزود: مشکل اساسی در حوزه صنعت بحث تامین نقدینگی است و باتوجه به شرایط اتفاق افتاده در این حوزه حداقل 2 تا سه برابر نیازمندی به نقدینگی در حوزه صنعت افزایش یافته است. 
  معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص توزیع این اعتبارات، گفت: توزیع اعتبارات باتوجه به فضای تولید در هر استان از باب واحدهای غیرفعال، واحدهایی که با ظرفیت های پایین فعالیت می کنند و طرح هایی که می تواند به شرایط اقتصادی کشور بازگردد، اجرایی خواهد شد. 
  مقیمی مشکل دیگر واحدهای صنعتی را نیاز ارزی اعلام کرد و ادامه داد: برخی از واحدها مواد اولیه آنان نیازمند ارز است که این موضوع هم با کمیته مشترکی که با بانک مرکزی تعیین شده مسائل به صورت عمومی رصد می شود تا مشکل این واحدها حل و فصل شود. 
  بیش از 1600 واحد صنعتی غیرفعال در کشور فعال شد 
  معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از یک هزار و 600 واحد صنعتی که به معنای واقعی غیرفعال بوده است به چرخه تولید بازگشت.
  وی یکی از برنامه های اساسی این وزارت خانه را برگرداندن واحدهای بیشتر به چرخه اقتصاد اعلام کرد. 
  مقیمی با اعلام اقدام مهم دولت در ممنوعیت واردات یک هزار و 339 قلم کالای مشابه تولید داخل، گفت که این عمل باعث می شود تا واحدهای صنعتی که در شرایط قبلی غیرفعال بوده اند، فعال شوند.
  به گفته معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت این اقدامات باعث می شود تا حدود 4.6 دهم میلیارد دلار سرمایه به صنایع کشور وارد شود.